دستور رئیس جمهور برای پیگیری وضعیت آلومینیوم المهدی

دستور رئیس جمهور برای پیگیری وضعیت آلومینیوم المهدی

وضعیت واگذاری آلومینیوم المهدی هرمزگان

به گزارش خبرگزاری‌ها، احمد مرادی در گفت وگو با خانه‌ی ملت، با اشاره به سفر رییس جمهور به استان هرمزگان، گفت: در جلسه شورای اداری استان هرمزگان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی مسائل و مشکلات مردم استان که یکی از آن‌ها درباره آلومینیوم المهدی است، مطرح شد.

آلومینیوم المهدی

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، افزود: براساس گزارشی که سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات  ارائه کردند؛ تخلفاتی در واگذاری آلومینیوم المهدی وجود دارد، این مجتمع به قیمت پایینی فروخته شده و مطالبات دولت از سوی خریدار پرداخت نمی‌شود.

به دنبال اعمال ماده ۲۳۶ آیین نامه در واگذاری آلومینیوم المهدی هستیم.

مرادی با بیان اینکه از رییس جمهور درخواست شد که بازنگری مجددی در واگذاری این مجتمع شود، ادامه داد: از رئیس جمهور درخواست شد که شخصا به این موضوعی که در سطح ملی مطرح بوده و مهم است ورود کند.

وی یادآور شد: رییس جمهور به رییس دفتر خود دستور داد که پیگیری‌های لازم را درباره آلومینیوم المهدی انجام دهد و آقای واعظی به ما قول داد که این موضوع را به دقت پیگیری و بررسی کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دیده‌بان شفافیت نیز اعلام کرده که تخلفات زیادی در پرونده‌ی این واگذاری رخ داده است، تصریح کرد: از سوی دیگر در مجلس به دنبال اعمال ماده ۲۳۶ آیین نامه در واگذاری آلومینیوم المهدی هستیم که با رای گیری در صحن علنی، پرونده به قوه قضاییه ارجاع شود تا رای لازم در بحث مجتمع آلومینیوم المهدی در این قوه صادر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *