افزایش قیمت آلومینیوم طی تحریم‌های اعمالی آمریکا

افزایش قیمت آلومینیوم طی تحریم‌های اعمالی آمریکا

افزایش قیمت آلومینیوم 

افزایش قیمت آلومینیوم

افزایش جهانی قیمت آلومینیوم پس از تحریم شرکت روسی

بازار جهانی آلومینیوم تحت تاثیر تحریم‌هایی که آمریکا علیه راسال Rusal، تولیدکننده‌ی آلومینیوم در روسیه، وضع کرده، به شدت دچار آشفتگی شد. و در نتیجه سبب افزایش قیمت آلومینیوم در جهان گردید.

راسال، یکی از مهم ترین بخش‌های زنجیره‌ی تامین آلومینیوم  در سطح جهانی است. این شرکت روسی نه تنها دومین تولید کننده‌ی بزرگ آلومینیوم است؛ بلکه از تامین کنندگان اصلی آلومینای دنیا نیز به شمار می‌رود. 

راسال، طی تحریم‌های اعمالی از سوی آمریکا، از سیستم مالی آمریکا کنار گذاشته شده است و این موضوع، مصرف کنندگان و تجار غربی را مجبور به خرید از سایر تامین کنندگان آلومینا و آلومینیوم می‌کند. همچنین این موضوع باعث کاهش میزان عرضه، نسبت به تقاضا در بازار جهانی خواهد شد. درست برخلاف آنچه طی سالیان متمادی بر بازار جهانی آلومینیوم حاکم بوده است که نتیجه آن چیزی نخواهد بود جز افزایش قیمت آلومینیوم در بازار جهانی.

نمودار زیر گزارش تغییرات قیمتی آلومینیوم در بازار فلزات لندن london metal exchange طی ۳ ماهه گذشته است:

افزایش قیمت آلومینیوم

نمودار افزایش قیمت آلومینیوم

 

در سطح جهان، چین با ۱۸٫۴ میلیون تن، نخستین تولید کننده آلومینیوم در جهان است. روسیه، آمریکای شمالی، اروپای غربی و کشورهای خلیج فارس با ۵٫۱ درصد، ۵ درصد، ۴٫۱ درصد . ۳٫۵ درصد در رده دوم تا پنج در جهان قرار می‌گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *